Oczyszczanie na jesień #2 rytuał oczyszczania energii wokół siebie

Czujesz się pozbawiona energii i nieobecna? Może odczuwasz większą niż zwykle ospałość i ciężkość w działaniu albo coraz częściej popadasz w emocje, które ciągną Cię w dół.

Gdy czuję się nieswojo, poddenerwowana bez powodu albo apatyczna – oczyszczam swoje mieszkanie i siebie z negatywnych i niskich energii. Nauczyłam się tego w Azji, tam palenie Palo Santo jest standardem nawet w wielu sklepach i na bazarach – sprzedawcy w ten sposób oczyszczają siebie i przestrzeń wokół siebie z negatywnej energii niektórych z odwiedzających. Palenie kadzideł też ma działanie oczyszczające. W zależności od składu ziół i zapachu mogą one oczyszczać złe energie (te o gorzkim i ostrym zapachu), te o słodszych nutach pobudzać do działania i przyciągać dobrobyt, spokój umysłu, wyostrzać intuicję i koncenrację.

Najczęściej stosuję Palo Santo – drewno pochodzące z wybrzeża Ameryki Południowej. Wśród jego działania wyróżnia się właściwości oczyszczające, przyciąga też miłość i dobrobyt. Zawsze zapalam przy tym białą świecę, która sprzyja oczyszczaniu i harmonii.

Biała Szałwia, najlepiej palona na muszli, co daje połączenie 4 żywiołów chińskich: powietrza, ognia, wody (muszla) i ziemi (szałwia) – ma silne działanie oczyszczające i świetnie nadaje się do okadzania mieszkań a także siebie samej z niechcianych energii.

Palenie żywic (na specjalnym węgielku) takich jak mirra i opoponax czy olibanum sudańskie ma działanie oczyszczające i wycisza pędzący umysł. Balansuje ośrodki energetyczne w ciele. Lubię zapach mirry podczas medytacji. Pomaga w skupieniu.

Rozmaryn – palę, gdy zaczynam coś nowego i chcę zakończyć jakiś etap, pożegnać stary nawyk czy zakończony rozdział w życiu. Na dobry początek. Dodatkowo herbata z rozmarynu pobudza do działania i pomaga w ruszeniu do przodu. No i pięknie pachnie a w połączeniu z żurawiną, pomarańczą i miodem idealnie sprawdza się jesienią i zimą.

Nie zapomnij okadzić także swoich pupili. Nasze domowe zwierzęta ściągają z nas negatywną energię i trudne emocje. Warto także pamiętać o oczyszczeniu i ich z tego, co negatywne a na pewno wyjdzie im to na zdrowie.

Afirmacja oczyszczająca – jedna z wielu. Intencję możesz także stworzyć sama zgodnie z tym, co czujesz i czego potrzebujesz. Z tym dymem oczyszczam wszystkie energie, które już mi nie służą. Uwalniam wszystkie negatywne energie, które mnie otaczają i to, co zaczerpnęłam od innych i mnie ogranicza. Oczyszczam swoje ciało oraz głowę z wszelkich manipulacji, blokad i ograniczających przekonań. Uwalniam swoje lęki, które mnie ograniczają.

Izabella Czuba

Izabella Czuba

Certyfikowany Trener i Konsultant, joginka i szczęśliwa kobieta

Spodobał Ci się ten artykuł? Możesz go udostępnić

Zobacz również

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy

Kategorie wpisów

Popularne wpisy

O mnie

Izabella Czuba

Certyfikowany Trener i Konsultant, joginka i szczęśliwa kobieta

Przeszłam przez zmianę stylu życia i sposobu myślenia. Żyję w zgodzie z sobą w harmonii i radości. Teraz wspieram innych w dojrzewaniu mentalnym i bardziej świadomym życiu.
Porozmawiajmy przy kawie.

Dowiedz się o mnie więcej

Izabella-Czuba-logo-grey

Social Media

Newsletter

Zapisz się na mój newsletter,
aby w pierwszej kolejności otrzymywać informacje o nowych wydarzeniach!

Life coaching

Odzyskaj radość życia

Warsztaty

Doskonal samą siebie